Nasze placówki
Ulubione strony
Wakacje
Ośrodki wczasowe
Od 01.09.2006 odwiedzono nas:
1217039 razy
Aktualnie jest 2 gości online
Patron medialny
6. Ośrodek Wsparcia Rodziny im. bł. Marianny Biernackiej w Zambrowie PDF Drukuj E-mail
18-300 Zambrów,
Al. Wojska Polskiego 49,
tel. 0-86/475 08 87
Kierownik: mgr Sławomir Tarnowski
www.caritaszambrow.republika.pl

Ośrodek Wsparcia Rodziny Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Zambrowie funkcjonuje od 2 lipca 2002 r.. W ramach Ośrodka działa świetlica dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Jest ona udostępniona także dla dzieci niepełnosprawnych. Zajęcia odbywają się pod nadzorem pedagogicznym przy udziale wolontariuszy. Polegają one na udzielaniu pomocy w nauce szkolnej poprzez odrabianie prac domowych, zajęcia wyrównawcze, zabawy i gry interakcyjne.
   Codziennie wydawane są posiłki regeneracyjne – korzysta z nich aktualnie około 60 osób.
   W Ośrodku udzielana jest także pomoc doraźna. Objętych jest nią wiele rodzin, głównie matek samotnie wychowujących dzieci. Z pomocy korzystają również rodziny wielodzietne, oczekujące najbardziej na pomoc w postaci artykułów spożywczych, odzieży itp. Czynny jest także Punkt Poradnictwa Obywatelskiego, Pokój Dziennego Pobytu oraz Poradnia Uzależnień dla osób z problemami alkoholowymi, uzależnienia od narkotyków i innych środków psychoaktywnych, a także dla członków ich rodzin.
   W Ośrodku funkcjonuje Klub Integracji Społecznej, skupiający przede wszystkim osoby bezrobotne bądź zagrożone bezrobociem.
   Przy Ośrodku działa Akademia Młodzieżowa, w której odbywają się zajęcia wyrównawcze oraz warsztaty szkoleniowe dla młodzieży.
   Od lutego 2006 roku w ramach OWR funkcjonuje Kawiarenka Młodzieżowa „Volo cafe”. Jej działalność skierowana jest głównie do młodzieży bezrobotnej oraz zagrożonej bezrobociem, w celu aktywizacji, rozwoju twórczego myślenia, zdobycia cennego doświadczenia życiowego, wykorzystywania umiejętności zawodowych uczniów ze szkół średnich (np. wolontariusze z klasy gastronomicznej zapewniają obsługę kawiarenki, parzą kawę, pieką ciasta, przygotowują desery - jest to jednocześnie reklama ich umiejętności). Młodzież dba o wystrój kawiarenki, będzie zajmowała się szydełkowaniem (serwetki, zasłonki), szyciem,  aranżacją wnętrz, malowaniem, rzeźbieniem, śpiewem, recytacją, grą na instrumentach, twórczością literacką itp.
   W kawiarence będą się odbywać spotkania z ciekawymi ludźmi, zajmiemy się problematyką poznania historii regionu (promocja regionu), współpracą z prasą lokalną, doskonaleniem umiejętności pracy zespołowej. Kawiarenka ma służyć jako baza - centrum wolontariatu na naszym terenie.
   Wierzymy że powstanie kawiarenki stworzy nowe perspektywy dla młodzieży, która będzie mogła rozwijać swoje talenty, promować przedsiębiorczość i ideę wolontariatu na rzecz miasta, ujmując w nim problematykę dzieci i ich potrzeby.
   Kawiarenka dla młodzieży jest czynna w godzinach popołudniowych. Przed południem kawiarenka będzie dostępna dla osób dorosłych, udostępniana na szkolenia, itp.

Vipowie czytają dzieciom

Osoby, które przyjęły zaproszenie to: Pan Burmistrz, Pan Wójt, Pan Starosta, Pan mec. Glński, Pan Dyrektor PUP w Zambrowie i czytały dzieciom bajki.

Następnymi  zaproszonymi gośćmi będą: Pani Prezes Banku Spółdzielczego, Dyrektorzy szkół podstawowych i średnich i inne osoby wykonujące np. ciekawy zawód jak sędzia, lekarz i inni.

Projekt będzie prowadzony w każdą środę przez okres jesienno - zimowy.

Kolejny gość w Ośrodku Wsparcia Rodziny “Caritas”

Grafik korepetycji w OWR

MATEMATYKA -  I WTOREK PRACUJĄCY GODZ 16.30 17.30  (GIMNAZJUM I LICEUM)

MATEMATYKA -  I  i III PIĄTEK MIESIĄCA (ZACZYNAJĄC OD 07.11.2014r)  GODZ 15- 16

JĘZYK POLSKI - ŚRODA GODZ 16- 17

MATEMATYKA I CHEMIA - CZWARTEK OD 16-17 (SZKOŁA PODSTAWOWA)

JĘZYK ANGIELSKI – WTOREK 15-16 (GIMNAZJUM I LICEUM)

JĘZYK ANGIELSKI - WTOREK 16- 17 (DLA WSZYSTKICH)

To są linki do poszczególnych artykułów o Ośrodku Wsparcia Rodziny CDŁ w Zambrowie:

1. “Dzień niepełnosprawnego” na półkoloniach w Ośrodku Wsparcia Rodziny “Caritas”

2. Wolontariusze z Warszawy i Marcin Wądołowski gościli w Ośrodku Wsparcia Rodziny „Caritas”

3. Dzień zwierzaka w Ośrodku Wsparcia Rodziny “Caritas”

4. Poczuli się jak osoby niepełnosprawne – warsztaty w Ośrodku Wsparcia Rodziny „Caritas”

5. Półkolonie z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny “Caritas”

6. Wycieczka rowerowa z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny “Caritas” (foto)

7. Wakacje z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny “Caritas” w Zambrowie (zapowiedź)

8. “Czasy PRL-u” w Ośrodku Wsparcia Rodziny “Caritas” (foto, wideo)

9. Wystawa “Czas PRL-u” w Ośrodku Wsparcia Rodziny “Caritas” (zapowiedź)

10. Barbara Reinke – świetlica Ośrodka Wspierania Rodziny “Caritas”

11. Drugie spotkanie Klubu Amazonek w kawiarence “Volo Caffe” przy Ośrodku Wsparcia Rodziny “Caritas”

12. XIV Piknik Integracyjny zorganizowany w ramach XII Podlaskich Dni Rodziny (foto)

13. Pierwsze spotkanie zambrowskich Amazonek już w piątek!

14. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 z wizytą w Ośrodku Wsparcia Rodziny

15. Zaproszenie na wystawę „Bóg. Anioł. Człowiek. Część I”

16. Klub Amazonek już wkrótce w Zambrowie

17. Stroje komunijne do przekazania w OWR w Zambrowie