Menu główne
Strona główna
Nasz Patron
Nasze placówki
Parafialne Zespoły Caritas
Szkolne Koła Caritas
Możesz pomóc
Nasze akcje
Nasze publikacje
Przetargi
Zapytania Ofertowe
Nasi Sponsorzy
Dokumenty
Kontakt
Napisz do nas
Galeria zdjęć
Ulubione strony
Ogłoszenia
Wakacje
Ośrodki wczasowe
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Od 01.09.2006 odwiedzono nas:
1298734 razy
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Gościmy
Aktualnie jest 12 gości online
Patron medialny
VI Bal Charytatywny Szkolnych Kół Caritas

VI Bal Charytatywny SKC mamy za sobą. Uczyliśmy się zabaw, tańców ale była to też okazja do podziękowań za udział w grudniowych akcjach na rzecz ludzi potrzebujących: Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności, Bożonarodzeniowy Dar Serca, w których wzięło udział 1000 wolontariuszy SKC i PZC.

Bal organizowany jest również z myślą o drugim człowieku, a mianowicie dzieciach, które przebywają w szpitalach i żeby umilić im czas choroby zbieraliśmy zabawki i przybory szkolne. Zostaną one przekazane z okazji Światowego Dnia chorego w dniu 11 lutego do placówek leczniczych.

Na Balu gościliśmy J. E. Ks. Bp Tadeusza Bronakowskiego, Proboszcza parafii pw. Bożego Ciała w Łomży Ks. prał. dr Wojciecha Nowackiego, Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej – Ks. Andrzeja Mikuckiego, Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mechanicznych Nr 5 w Łomży Pana Jacka Koconia i Panią Vice Dyrektor Wioletę Cwalinę, Przedstawiciela Urzędu Miasta Łomża Pana Wiesława Jagielaka oraz Panią Hannę Klimczuk -  Dyrektor Hospicjum w Łomży. 

  W balu uczestniczyło 300 osób. Dziękujemy za udział w Balu Opiekunom i Członkom Szkolnych Kół Caritas

Czytaj całość...
Zaproszenie na spotkanie szkoleniowo-formacyjne Opiekunów i Asystentów Kościelnych SKC
     Caritas Diecezji Łomżyńskiej zaprasza Opiekunów  i Asystentów Kościelnych Szkolnych Kół Caritas oraz Osoby, które chciałyby rozpocząć działalność wolontariacką w ramach SKC na spotkanie szkoleniowo - formacyjne w dniu 28.02.2013r (czwartek) w Łomży ul. Rybaki 1 (siedziba Caritas).
          Planowane rozpoczęcie spotkania godzina 9.00, zakończenie spotkania o godzinie 14.30.
Szczegóły w pliku do pobrania: szkolenieskc

 
Ogłoszenie wyników - III Kwesta Bożonarodzeniowy Dar Serca przy parafiach w dniu 02.12.2012r

W wyniku przeprowadzonej Kwesty przy parafiach zebrano:

51 583,69 zł ofiar pieniężnych do zaplombowanych puszek kwestarskich

     W Kweście wzięli udział Nauczyciele oraz Uczniowie działający w Szkolnych Kołach Caritas Diecezji Łomżyńskiej - 42 szkoły. Patronat honorowy nad kwestą pełnił J. E. Ks. Bp Janusz Stepnowski.

      Wolontariusze – 920 osób, kwestowali przy parafiach, zbierając środki finansowe na pomoc w leczeniu swoich kolegów, koleżanek i przyjaciół. Pomoc finansowa przekazywana jest potrzebującym na podstawie wniosków szkół, które wzięły udział w kweście oraz w ramach Funduszu „Dzieci Chore” Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

     Dziękujemy Wolontariuszom za ich czas, Proboszczom za umożliwienie przeprowadzenia akcji na terenie parafii a szczególne podziękowania kierujemy do Ofiarodawców, dzięki którym możemy pomagać.

Spotkanie opłatkowe pracowników
           

   W dniu 20 grudnia 2012r. odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe pracowników Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Zaproszenie na Finał Diecezjalnego Konkursu dla członków i sympatyków SKC - Głos Ojca Pio
       Z prostotą kroczcie drogą Pana
i nie zadręczajcie waszego ducha”

            św. O. Pio
 Finał Diecezjalnego Konkursu dla członków i sympatyków

Szkolnych Kół Caritas Diecezji Łomżyńskiej
Głos Ojca Pio– 125 rocznica urodzin

w dniu 16.02.2013r.

Czytaj całość...
Wyniki zbiórki publicznej - Bożonarodzeniowy Dar Serca dla Janusza

Ogłoszenie wyników
Zbiórki publicznej przeprowadzonej w dniu 22.12.2012r
na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Łomża

Nr COM.5311.11.2012
 z dnia 17 grudnia 2012 roku

     W wyniku przeprowadzonej przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej z siedzibą w Łomży, ul. Rybaki 1, zbiórki publicznej pod nazwą „Bożonarodzeniowy Dar Serca – dla Janusza w dniu 22.12.2012r podczas Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej w Łomży, województwo podlaskie, zebrano:

1779,44 złotych datków do zaplombowanych puszek kwestarskich

    Ofiary pieniężne zebrane do puszek zostały przekazane na leczenie Janusza Chojnowskiego zgodnie z celem zbiórki. W zbiórce wzięło udział 11 wolontariuszy.

 

Zaproszenie na VI DIECEZJALNY BAL CHARYTATYWNY 2013 SKC

Caritas Diecezji Łomżyńskiej

oraz Szkolne Koło Caritas

przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr  5 w Łomży

 Z a p r a s z a

Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Opiekunów

oraz Członków i Sympatyków Szkolnych Kół Caritas na:

VI DIECEZJALNY BAL CHARYTATYWNY 2013

Szkolnych Kół Caritas

który odbędzie się w dniu 29.01.2013r (wtorek) w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w  Łomży ul. Przykoszarowa 22
Podczas Balu odbędzie się uroczyste podziękowanie Szkolnym Kołom Caritas

za udział w Bożonarodzeniowej Zbiórce Żywności

oraz Kweście „Bożonarodzeniowy Dar Serca” 2012

Czytaj całość...
Życzenia

 Uczyń jego oczy swoimi oczyma,
jego usta swoimi ustami,
jego uszy swoimi uszami,
jego uśmiech swoim uśmiechem,
jego dłonie swoimi dłońmi,
jego serce swoim sercem -
gdy w każdym człowieku
rozpoznajesz brata, siostrę,
wtedy rodzi się Syn Boży.

  Z Betlejemskiej Groty płynie na cały świat orędzie miłości i pojednania. niosąc ze sobą wielką radość. Jezus Chrystus przychodzi do nas, przynosząc nadzieję, obdarowując pełnią życia.

Niech Narodzenie Syna Bożego wyzwoli nas z tego, co nas dzieli, umocni nas, byśmy trwali w komunii z Bogiem i byli świadkami Jego miłości.

Niech miłość, która płynie z betlejemskiego żłóbka napełnia serca wszystkich i uzdalnia do miłości względem bliźnich.

Adorując Nowonarodzonego Jezusa w Roku Wiary, chcę podziękować ludziom dobrej woli za życzliwość okazaną wszystkim potrzebującym.

Z serdecznym pozdrowieniem i szczególną pamięcią w modlitwie łamię się opłatkiem oraz składam najgorętsze życzenia Świąteczne i Noworoczne. 

 Z kapłańskim pozdrowieniem 

 Ks. Andrzej Mikucki

Dyrektor

Boże Narodzenie 2012

 

Bożonarodzeniowy Dar Serca  dla Janusza

http://www.antoni.vgr.pl/userfiles/images/caritas_logo.jpghttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQxDpvRdZr1id9LKeD2AVFrsbV88V6derKmGLsGoe8CXNI3Vwcmqw


Z inicjatywy Prezydenta Łomży, wigilijne spotkanie na Starym Rynku będzie miało dodatkowy wymiar. Podczas Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej odbędzie się zbiórka do puszek, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie Janusza Chojnowskiego, 41-latka z Łomży, walczącego z chorobą nowotworową.

Na pomysł przedświątecznej akcji natychmiast zareagowała Caritas Diecezji Łomżyńskiej, która wzięła na siebie organizację zbiórki. W sobotę 22 grudnia od godz. 15 do 18 na Starym Rynku, podczas miejskiej Wigilii, kwestować będą wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, ich opiekunami będą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, którzy z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do akcji. Mundurowi od kilku lat wspierają swojego kolegę Janusza, zbierając między sobą pieniądze na jego leczenie. Pomoc płynie też z łomżyńskiej Caritas, która przekazała na rzecz Janusza pieniądze z 1% podatku. Do pomocy włączyli się artyści z Łomży i Zambrowa, przekazując swoje prace na aukcję w Centrum Katolickim. Przygotowana przez Stowarzyszenie „Szansa” z Zambrowa, przy ogromnym wsparciu rodziny Janusza, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców – ze sprzedaży prac pozyskano ok. 15.000 zł.

Zbiórka podczas Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej odbywać się będzie pod hasłem: „Bożonarodzeniowy Dar Serca – dla Janusza”. Wolontariusze będą mieli specjalne identyfikatory, kwestarzy rozpoznamy też po koszulkach i chustach Caritas. Do oznakowanych puszek będą zbierać datki, a ofiarodawcom przyklejać naklejki z logo akcji „Bożonarodzeniowy dar serca”. Pomoc ma być dobrowolna, a kwoty nawet symboliczne. Istotny jest sam wymiar akcji, która ma zaangażować ludzi w pomoc drugiemu człowiekowi. Jeżeli ten przedświąteczny gest dobrego serca znajdzie uznanie wśród łomżan, będzie towarzyszył kolejnym wigilijnym spotkaniom w centrum Łomży.

Prezydent Łomży wraz z Biskupem Łomżyńskim zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej. Oprócz dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń, na mieszkańców Łomży i przybyłych gości czekać będzie wyjątkowy koncert – na Starym Rynku wystąpi Eleni z zespołem. Jak na Wigilię przystało, będzie wspólne kolędowanie, nie zabraknie też pysznych, wigilijnych potraw, przygotowanych przez uczniów łomżyńskich szkół i podopiecznych burs.

Czekamy na Państwa w sobotę 22 grudnia od godz. 1500

pod choinką na Starym Rynku w Łomży

 

Dziękujemy!
„TAK, pomagam!” – pod tym hasłem w dniach 14 – 15 grudnia 2012 roku została przeprowadzona Zbiórka Żywności Caritas.

W Łomży, Kolnie, Łapach, Sokołach, Stawiskach, Szepietowie, Wiźnie, Ostrołęce, Zambrowie, Ostrowii Mazowieckiej, Brańszczyku, Długosiodle, Grajewie, przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurowali wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas
i Szkolnych Kół Caritas Diecezji Łomżyńskiej

Łącznie zebraliśmy około 11 ton żywności

Zebrana żywność zostanie przeznaczona na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin najuboższych z parafii, które włączyły się w akcję, Hospicjum w Łomży, Hospicjum w Ostrołęce oraz podopiecznych Kuchni Caritas w Łomży.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom zaangażowanym w zbiórkę żywności
oraz
ludziom o wrażliwych sercach za chęć dzielenia się z innymi!

TAK, POMAGAM

       Pod takim hasłem w dniu 14 grudnia 2012r, uczniowie ze szkolnego koła Caritas z Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie przeprowadzili świąteczną zbiórkę żywności dla rodzin potrzebujących z gminy Sokoły.

       W naszej gminie akcja ta została przeprowadzona po raz drugi, i cieszy się hojnością ludzi dobrej woli. Zbiórka ta, została przeprowadzona za pomocą życzliwości kierowników i właścicieli sklepów w których mieliśmy przygotowane miejsca. Paczki z zebranymi produktami, takimi jak: mąka, konserwy, makaron, olej, itp, jeszcze przed świętami trafią do domów rodzin potrzebujących. Opiekunami przeprowadzonej zbiórki byli: ks. Arkadiusz Ryłka i nauczyciel Bogusław Doroszkiewicz.


         Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom, którzy przyczynili się do udziału w naszej akcji, serdecznie dziękujemy.

                                                                            Radosław Choiński - maturzysta

 

Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności

  „TAK, pomagam!” – pod tym hasłem w dniach 14 – 15 grudnia 2012 roku zostanie przeprowadzona Zbiórka Żywności Caritas.

Zebrana żywność przeznaczona zostanie na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin najuboższych z parafii, które włączą się w akcję, Hospicjum w Łomży, Hospicjum w Ostrołęce oraz podopiecznych Kuchni Caritas w Łomży. 

W Łomży, Kolnie, Łapach, Sokołach, Stawiskach, Szepietowie, Wiźnie, Ostrołęce, Zambrowie, Ostrowii Mazowieckiej, Wyszkowie, Grajewie, przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurować będą wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas Diecezji Łomżyńskiej .

Dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom oraz Darczyńcom
za chęć dzielenia się z innymi!

 Zbiórka Caritas Diecezji Łomżyńskiej zostanie przeprowadzona na mocy decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Nr 112/2012.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2012
CARITAS POLSKA PRZYGOTOWAŁA MATERIAŁY FORMACYJNE
DLA SKC I PZC.
                     DO POBRANIA:
Szkoła podstawowa
Gimnazjum
Szkoła ponadgimnazjalna

PZC

  Caritas Diecezji Łomżyńskiej już po raz 19-ty podejmuje szczytną akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Ofiary składane za świece zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w naszej diecezji i przełożą się na zorganizowanie kolonii letnich, a także na indywidualną pomoc naszym najmłodszym podopiecznym.

Świece WDPD można nabyć w każdej parafii, jej płomień stworzy niepowtarzalny nastrój podczas wigilijnej Wieczerzy w naszych domach a środki uzyskane ze złożonych ofiar zamienią się w bezcenny skarb jakim jest uśmiech dziecka.

Kwesta BOŻONARODZENIOWY DAR SERCA
                                                .
Wolontariusz przyjacielem osoby niepełnosprawnej

     W dniu 24.11.2012r. odbyły się uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „WOLONTARIUSZ PRZYJACIELEM OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ”.  

       W spotkaniu wzięli udział Wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas, Opiekunowie, Asystenci Kościelni oraz Członkowie Szkolnych Kół Caritas, Wolontariusze – Wychowawcy kolonijni, Pracownicy i Podopieczni Placówek Caritas, Duchowieństwo, Osoby niepełnosprawne, Przedstawiciele instytucji państwowych, samorządowych i organizacji pozarządowych, Sponsorzy i Darczyńcy. W tym dniu gościliśmy około 1000 osób z całej Diecezji Łomżyńskiej.

      Dzień rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego w Łomżyńskiej Katedrze. Oprawę muzyczną przygotowali Członkowie Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum w Stawiskach  pod opieką Pani Elżbiety Sokołowskiej, Wiolety Orłowskiej i Mirosławy Pomichiowskiej. Podczas wspólnej modlitwy powierzyliśmy dzieła Caritas opiece Bożej i prosiliśmy o siłę i odwagę do posługi na rzecz potrzebujących. Dalsze wspólne świętowanie miało miejsce w Sali koncertowej Filharmonii Kameralnej w Łomży.

Gości powitał  ks. mgr lic. Andrzej Mikucki - Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Następnie  ks. prof. dr hab. Mieczysław Ozorowski –  Dziekan Wydziału Studiów nad Rodziną - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, wygłosił konferencję pt.„Rodzina, wiara, sens życia”.

     Spotkanie to było okazją do podziękowania Wolontariuszom z Parafialnych Zespołów Caritas za ich czas i  pracę na niwie wolontariatu chrześcijańskiego. Medalem Caritas, J. E. Ks. Bp Janusz Stepnowski oraz Ks. Andrzej Mikucki uhonorował 160 osób. Wice Wojewoda Podlaski Pan Wojciech Dzierzgowski wręczył wszystkim laureatom pamiątkowe dyplomy. Następnie wspólnie podziwialiśmy występy muzyczno – taneczne wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas oraz osób niepełnosprawnych. W przerwie był czas na poczęstunek i zwiedzanie kiermaszy z rękodziełami. Na zakończenie wystąpiły gościnnie Anioły z Bitwy na Głosy 3: Żaklina Olchowik, Edyta Choszczyk, Anna Galstyan,Tomasz Wiśniewski, Dawid Litwiński, Adam Kalinowski.  Spotkanie zakończyliśmy wspólna modlitwą. Dzień Wolontariusza I Dzień Osoby Niepełnosprawnej to dzień kiedy  trzeba pamiętać o tych, którzy na co dzień pamiętają o wszystkich potrzebujących.

Czytaj całość...
VII TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ SZKOLNYCH KÓL CARITAS DIECEZJI ŁOMZYŃSKIEJ

VII TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ SZKOLNYCH KÓL CARITAS DIECEZJI ŁOMZYŃSKIEJ

SZUMOWO – 20.10.2012R

„ Najchętniej stał na bramce…”

 

Jak uczcić pamięć kogoś, kto jest szczególnie dla nas ważny, kto wpłynął na nasze życie i życie wielu osób? Można zbudować pomnik ze spiżu czy kamienia. Można wmurować tablicę i składać przy niej kwiaty. A można również budować żywy pomnik, żywe epitafium. Takim żywym pomnikiem Bł. Jana Pawła II jest organizowany, przez działające przy Zespole Szkół w Szumowie Szkolne Koło Caritas, turniej w piłkę halową.


   Już po raz siódmy do Szumowa przyjechały 32 drużyny z trzech kategorii wiekowych reprezentujące koła Caritas z całej diecezji. Turniej to nie tylko emocje na boisku. Każda z drużyn musiała wykazać się również wiedzą o życiu i działalności naszego Wielkiego Rodaka i umiejętnościami artystycznymi.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, sponsorów i przede wszystkim młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas ponad 300 uczestników i kibiców turnieju dobrze się bawiło, a zawody sędziowane przez Bogdana Linierskiego i Zbigniewa Komor przebiegały sprawnie.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: szkoła podstawowa: chłopcy – Szumowo, dziewczęta – Szumowo; gimnazjum: chłopcy - Glinki, dziewczęta - Wizna; szkoły ponadgimnazjalne – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących z Łomży.

Najlepszymi bramkarzami turnieju byli: Marek Chrostowski z Łomży i Jakub Parda z Glinek. Patron turnieju Bł. Jan Paweł II na tej pozycji najchętniej grał w piłkę.

Organizatorzy turnieju w sposób szczególny dziękują za wieloletnią pomoc Państwu: Robertowi Lenczewskiemu, Annie Rokickiej-Tyszka, Karolinie i Krzysztofowi Rokickim, Janinie Śledziewskiej, Adamowi Żebrowskiemu – prezesowi ZGK w Szumowie oraz Zarządowi Województwa Podlaskiego.

Kolejny turniej już za rok. Zapraszamy.

 

Ks. Krzysztof Krajewski

Czytaj całość...
Zapraszam członków Szkolnych Kół Caritas na warsztaty gitarowe

Zapraszam członków Szkolnych Kół Caritas na warsztaty gitarowe.
Wystarczy mieć gitarę i dużo zapału muzycznego.

Zajęcia będą odbywać się w czwartki w Łomży ul. Giełczyńska 20.
Pierwsze spotkanie 08.11.2012r godz. 15.00.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 31.10.2012 w Caritas Diecezji Łomżyńskiej

Zapraszamy

Czytaj całość...
XIX Przegląd Piosenki Religijnej w Grajewie

Też uczestniczyliśmy w XIX Przeglądzie Piosenki Religijnej w Grajewie.

Swój występ zaprezentowało Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół w Płonce Kościelnej. 


Było bardzo fajnie i śpiewająco.

Czytaj całość...
W dniu 29.09.2012r odbyła się V Piesza Pielgrzymka do SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ PŁONKOWSKIEJ

W dniu 29.09.2012r odbyła się V Piesza Pielgrzymka  Wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas do: SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ PŁONKOWSKIEJ - KRÓLOWEJ MŁODZIEŻY.

Pielgrzymka ta była inauguracją Roku Wiary ogłoszonego przez Ojca Świętego Benedykta XVI od 11 października 2012 roku do 24 listopada 2013 roku. 

 

Więcej zdjęć w galerii : 29.09.2012 - Pielgrzymka do Płonki Kościelnej.
Jako wolontariusze poprzez pielgrzymkę pragnęliśmy na nowo zaufać Jezusowi i wyznać głośno, że „Jezus jest naszym Królem”.

Czytaj całość...
68 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem "KOŚCIÓL DOMEM MIŁOSIERDZIA"

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 121 - 150 z 331
Nasze programy

dla
„CARITAS BLIŹNIM”
Nr KRS: 0000269678

______________________


Ośrodek
CARITAS BLIŹNIM
w Ptakach 
 _____________________


Wypożyczalnia
sprzętu rehabilitacyjnego


  _____________________

.
  _______________________Ośrodek Wsparcia Rodziny
w Zambrowie
  _______________________

S.O.S
AUTYZM

  _______________________

Roczne sprawozdanie
 merytoryczne
i finansowe
"CARITAS BLIŹNIM"
Nr KRS: 0000269678
za 2011 rok

 _______________________

Program Skrzydła
Skrzydła

______________________

______________________

Adopcja na odległość
______________________


Projekty współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
______________________


______________________


Zadanie pn. zdjęcie i utylizacja pokrycia dachowego z eternitu na 9-ciu domkach letniskowych w Ośrodku Charytatywno-Opiekuńczym w Ptakach dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
______________________


______________________