Menu główne
Strona główna
Nasz Patron
Nasze placówki
Parafialne Zespoły Caritas
Szkolne Koła Caritas
Możesz pomóc
Nasze akcje
Nasze publikacje
Przetargi
Zapytania Ofertowe
Nasi Sponsorzy
Dokumenty
Kontakt
Napisz do nas
Galeria zdjęć
Ulubione strony
Ogłoszenia
Wakacje
Ośrodki wczasowe
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Od 01.09.2006 odwiedzono nas:
1298765 razy
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Gościmy
Aktualnie jest 6 gości online
Patron medialny
W dniu 5 września 2009r w siedzibie Caritas odbyło się spotkanie formacyjne dla przedstawicieli PZC

       W dniu 05.09.2009r. w siedzibie Caritas Diecezji Łomżyńskiej odbyło się spotkanie formacyjne dla przedstawicieli Parafialnych Zespołów Caritas. Celem spotkania było przekazanie informacji dotyczących działań charytatywnych w parafiach jak również wymiana doświadczeń i spostrzeżeń.

       Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą świętą pod przewodnictwem Ks. kan.Waldemara Krzywińskiego - proboszcza z parafii pw. św. Idziego w Wyszkowie  a w koncelebrze  uczestniczył Ks. Andrzej Mikucki – Dyrektor Caritas, który wygłosił Słowo Boże.


1

        Po Mszy św. rozpoczęła się część formacyjna spotkania. Uczestnicy zapoznali się z planem pracy charytatywnej PZC w parafii, otrzymali materiały formacyjno – szkoleniowe. Omówione zostały bieżące sprawy związane z realizacją programu pomocy żywnościowej PEAD oraz zapoznano z założeniami programu na rok 2010.

        Podczas spotkania odbyła się loteria fantowa jako forma szkolenia, jak można miło i pożytecznie pozyskiwać środki na działalność charytatywną. Ponieważ szkolenie było bardzo intensywne dla uczestników przygotowano mini kurs tańca towarzyskiego. Pod kierunkiem Pani Marzanny Rutkowskiej z II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży uczestnicy spotkania zdobywali umiejętności taneczne w „polce”.

      
       W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele PZC z: Dylewa, Kadzidła, Brańszczyka, Zabiela, Brodowych Łąk, Kątów, Grajewa – parafia MBNP, Łęgu Starościńskiego, Szczuczyna, Ostrołęki – parafia pw. św. Antoniego Padewskiego, parafia pw. Nawiedzenia NMP, Kolna – parafia pw. św. Anny, parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata, Łomży – parafia pw. Bożego Ciała, parafia pw. Krzyża Świętego, parafia pw. św. Michała Archanioła, Myszyńca, Wyszkowa – parafia pw. św. Idziego, parafia św. Wojciecha oraz z Łap. Łącznie spotkało się 33 osoby.

Więcej zdjęć w galerii.


Podsumowanie Wakacyjnej Akcji Caritas 2009

      Ostatnie dni sierpnia, sklepowe półki  i nagłówki gazet przypominają o nadchodzącym  roku szkolnym. W odnowionym i upiększonym Ośrodku Charytatywno – Opiekuńczym CDŁ w Ptakach 29 sierpnia 2009 roku spotkali się wychowawcy i animatorzy wszystkich letnich turnusów Wakacyjnej Akcji Caritas by podsumować swoją pracę z dziećmi, uczestnikami kolonii w Augustowie i Ptakach. 

      Po mszy świętej odprawionej przez ks. Andrzeja Mikuckiego – dyrektora Caritas wymieniliśmy spostrzeżenia i doświadczenia na temat realizacji programów, trudów i radości podczas pracy z dziećmi. Wspomnieniom towarzyszył pokaz multimedialny zdjęć z kolonii. Jednocześnie dokonaliśmy już wstępnych planów na rok następny. Opiekunowie zastanawiali się jak jeszcze ciekawiej przygotować kolonie na rok następny, o jakie elementy wzbogacić programy profilaktyczne, polonijne i dla Szkolnych Kół Caritas. Powstały już pierwsze projekty haseł kolonijnych od „Żyj w zgodzie ze sobą” po „Wolontariusz – rybak Chrystusa” czy też „Wszyscy jesteśmy braćmi”.

 

1

 

        Zapału i chęci do wzbogacania form pracy z młodymi ludźmi w duchu chrześcijańskiego wychowania nie brakuje nikomu. Okazuje się że cały okres zimy będzie więc przygotowywaniem się poszczególnych osób do następnych wakacji poprzez szkolenia, warsztaty czy też działania organizacyjne. O pogodę w następne lato martwić się nie trzeba. Trochę słońca, deszczu, szczypta humoru, kolonie z Caritas i kolejne wakacje będą wspaniałą przygodą.

     Apel do przyszłych uczestników kolonii Caritas: napiszcie kilka sprawdzianów, przeczytajcie lektury, zdobądźcie świadectwo i do zobaczenia na wakacjach w 2010 roku. Od opiekunów Szkolnych Kół Caritas otrzymacie wszelkie informacje.

 Z pozdrowieniami: Bożena Wykowska – kierownik kolonii Caritas z Augustowa


Wakacyjne Spotkanie Integracyjne w Ośrodku Charytatywno-Opiekuńczym CDŁ w Ptakach nad Pisą

         W dniu 19 sierpnia 2009 roku odbyło się Wakacyjne Spotkanie Integracyjne podsumowujące tegoroczną Wakacyjną Akcję Caritas. W spotkaniu wzięli udział: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek, przedstawiciele władz samorządowych z terenu Diecezji Łomżyńskiej w tym m.in.: Wicestarosta Łomżyński Pan Marek Dworakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrołęka Pan Grzegorz Płocha, Sekretarz Urzędu Gminy Kulesze Kościelne Pani Hanna Włostowska i Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Nowogród Pan Tadeusz Góralczyk, oraz przedstawiciele innych organizacji: Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Oddział Nowogród, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Łomży, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Oddział Łomża, podopieczni z rodzicami oraz pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenie "Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej w Marianowie, podopieczni i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Tykocinie, a także uczestnicy turnusu rehabilitacyjnego przebywający w Centrum Rehabilitacji w Łomży, pracownicy placówek Caritas Diecezji Łomżyńskiej, uczestnicy kolonii: dzieci, młodzież, wychowawcy i wolontariusze.

     Przed uroczystym otwarciem spotkania integracyjnego odbyły się warsztaty muzyczne, w których aktywny udział wzięli wszyscy uczestnicy. Następnie odprawiona została uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego.

      Po Mszy Św. ze swym programem „Jaki był ten dzień” wystąpiła młodzież kolonijna, a później zespół wokalno – muzyczny ARKA z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marianowie.

     Atrakcją wieczoru było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i bigosem. Ostatni wieczór kolonijny zakończył się „morzem wylanych łez”, po którym wszyscy obiecali spotkać się znów za rok na koloniach Caritas.

Wakacyjna Akcja Caritas trwa

„Wszystko co uczyniliście jednemu z tych moich braci najmniejszych,

Mnieście uczynili”

                                                                                                   Mt 25

W dalszym ciągu trwają wakacje zorganizowane przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Do tej pory dzieci wypoczywały w stolicy jezior - Augustowie, brały udział w spływie kajakowym rzeką Pisą i Narwią. Rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi miały możliwość wypoczynku na „Rekolekcjach pod żaglami” w Rajgrodzie. Młodzież podziwiała górskie krajobrazy na wędrownym obozie w Bieszczadach.

Cieszymy się, że po 5-letniej przerwie udało się nam odremontować część Ośrodka Charytatywno-Opiekuńczego w Ptakach k/Nowogrodu, który zaczął tętnić intensywnym życiem przebywających tam kolonijnych dzieci. Bardzo daleko rozchodzą się ich śpiewające głosy, co wzbudza ogromne zainteresowanie przyjeżdżających tam turystów, którzy zachwycają się zachowaniem szczęśliwych, rozśpiewanych dzieci oraz przepięknie odrestaurowaną częścią Ośrodka.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym dobroczyńcom, którzy pomagają nam organizować kolonie. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się nam odnowić pozostałą część ośrodka, tak by za rok większa liczba dzieci mogła wypoczywać i regenerować siły w pełni korzystając z darów natury.

W każdy I -szy piątek miesiąca w intencji naszych dobroczyńców, odprawiana jest Msza Święta dziękczynna.

                                                                        Ks. Andrzej Mikucki

                                                                                Dyrektor

"Nie ma chrześcijaństwa bez czynów miłości"

      Caritas Diecezji Łomżyńskiej na ręce czcigodnych Ks. Proboszczów składa serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, za pomoc okazaną poszkodowanym podczas pożaru w Łysych i powodzi jaka nawiedziła południe Polski w lipcu tego roku.

       Jesteśmy głęboko poruszeni ofiarnością osób, które potrafiły odpowiedzieć na potrzebę drugiego człowieka, oraz za pomoc i zaangażowanie Wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas, będących zawsze w gotowości by służyć bliźniemu wspierając Dzieła Miłosierdzia naszej diecezjalnej Caritas.


Wakacyjna Akcja Caritas Diecezji Łomżyńskiej 2009
Wakacyjna Akcja Caritas Diecezji Łomżyńskiej 2009 rozpoczęła się 22 czerwca. W tym roku 530 dzieci i młodzieży wypoczywa w Augustowie oraz w Ptakach k/Nowogrodu. Na każdym turnusie jest realizowany ciekawy program edukacyjny, zapewniona jest opieka wychowawcza i duszpasterska. W koloniach w roli animatorów uczestniczy również młodzież, która  w okresie ferii zimowych uczestniczyła w warsztatach animacji czasu wolnego.

Czytaj całość...
Podsumowanie Wakacyjnej Zbiórki Żywności 2009
      W sobotę 20 czerwca 2009 r. Caritas Diecezji Łomżyńskiej przeprowadziła zbiórkę produktów żywnościowych w 11 sklepach na terenie miasta Łomży. Wzięło w niej udział 75 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz 59 Drużyna Harcerska "Ptaki - Ptakom".
        Podczas zbiórki zebrano ponad 500 kg żywności i 1900 zł trafiło do puszek Caritas.

Czytaj całość...
Wakacyjna Zbiórka Żywności 2009

    Caritas Diecezji Łomżyńskiej pragnie poinformować, że w dniu 20 czerwca br. przeprowadza Wakacyjną Zbiórkę Żywności.

Czytaj całość...
Kampania społeczna dotycząca agresji rówieśniczej Otwórz oczy

    30 maja 2009 roku odbył się I przegląd krótkich form profilaktyczno – teatralnych Szkolnych Kół będący III etapem Kampanii społecznej dotyczącej agresji rówieśniczej „Otwórz oczy”. Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP w Łomży pod przewodnictwem Ks. Andrzeja Mikuckiego Dyrektora Caritas Łomża.

Czytaj całość...
Zaproszenie na I przegląd krótkich form profilaktyczno-teatralnych Szkolnych Kół Caritas
   Caritas Diecezji Łomżyńskiej zaprasza Szkolne Koła Caritas Koordynatorów szkolnych oraz Uczniów uczestniczących w  kampanii społecznej dotyczącej agresji rówieśniczej „Otwórz oczy” do udziału w I przeglądzie krótkich form profilaktyczno – teatralnych Szkolnych Kół Caritas w dniu 30 maja 2009 r. Spotkanie to będzie uroczystym zakończeniem kampanii.

Czytaj całość...
W dniu 16 maja 2009 odbyła się IX OLIMPIADA CARITAS "Zwyciężę bo pokonam samego siebie"

  Caritas Diecezji Łomżyńskiej w dniu 16 maja 2009 r. w  zorganizowała  IX OLIMPIADĘ CARITAS  dla osób niepełnosprawnych  pod hasłem „Zwyciężę bo pokonam samego siebie”. Olimpiada odbyła się w  Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży.


1
Czytaj całość...
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - PATRONALNE ŚWIĘTO CARITAS
       Pierwsza niedziela po Wielkiej Nocy jest dniem uroczystym, w którym czcimy Miłosierdzie Boże. Jest też dniem patronalnego święta Caritas. Caritas Łomża jako kościelna organizacja została powołana w 1993 roku, aby w imieniu Kościoła służyć potrzebującym i świadczyć o Bożym Miłosierdziu na terenie naszej diecezji.

2Czytaj całość...
Pomoc poszkodowanym rodzinom w wyniku tragedii w Kamieniu Pomorskim
     W nawiązaniu do zarządzenia Biskupa Łomżyńskiego z dnia 25 marca 2009 r oraz z zaistniałą tragedią w Kamieniu Pomorskim  Caritas Diecezji Łomżyńskiej organizuje pomoc finansową na wsparcie dla poszkodowanych w pożarze, w którym wiele osób utraciło życie, zdrowie i cały swój dorobek.
    Najbliższa Niedziela Miłosierdzia Bożego, która jest świętem patronalnym Caritas, niech będzie wyrazem naszej solidarności i miłości wobec bliźnich poprzez modlitwę i wsparcie finansowe.
    Liczymy na wrażliwość serc mieszkańców naszej Diecezji, którzy włączą się w tym dniu w zbiórkę do puszek przed kościołami, aby w ten sposób wspierać dotkniętych tragedią.

Z pamięcią w modlitwie

Ks. Andrzej Mikucki
Dyrektor
Łomża, dn.15.04.2009r
Czytaj całość...
Życzenia Wielkanocne 2009


JC
Na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego
Caritas Diecezji Łomżyńskiej życzy wszystkiego,
co od miłosiernego Boga pochodzi, mocy i miłości płynącej
z Chrystusowego krzyża, wielu łask Bożych,
niech Pan idący po ścieżkach życia obudzi w nas miłość miłosierną, przepełni nasze serca swym błogosławieństwem, radością i pokojem.
Niech blask Jego męczeńskiej chwały pomaga nam w życiu codziennym, aby każdy nasz uczynek był zwiastunem dobroci i miłości do bliźnich, płynącej z nauki Jedynego Zbawiciela Świata.

                       
                    Z radosnym ALLELUJA


                                  Ks. Dyrektor
                                   wraz z Pracownikami  i Wolontariuszami
                                    Caritas

Łomża, Wielkanoc 2009


Czytaj całość...
Wielkanocna Zbiórka Żywności 2009

      Caritas Diecezji Łomżyńskiej składa serdeczne podziękowanie Kierownikom i Personelowi sklepów za ich życzliwość, Klientom sklepów za Dar Serca oraz Wolontariuszom za pomoc i udział w akcji.

       Artykuły żywnościowe zbierano w dniach 28 marca i 4 kwietnia w następujących sklepach: Biedronka (ul. Dworna, ul. Al. Legionów, ul. Łagody, ul. Wyszyńskiego), PSS „Społem”, Feniks, Market D1, Lux „Społem”, Justa, Polo Market. Łącznie zebrano 1,5 tony żywności i 1564 zł. trafiło do puszek Caritas.

Zebrane produkty zostaną przekazane w dniach 9 -10 kwietnia ludziom potrzebującym.
Bóg zapłać za wsparcie!
Czytaj całość...
Wielkanocne Słowo Biskupa Łomżyńskiego przed patronalnym świętem CARITAS

Moi Bracia i Moje Siostry!

       Wchodzimy w ostatnie dni Wielkiego Postu. Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel otwiera przed nami swoje serce i obdarza znakami niewyczerpanej miłości
.

       Od Wieczernika Wielkiego Czwartku, poprzez śmierć na Krzyżu prowadzi nas do radości Wielkanocnego zwycięstwa. Uczestniczymy w tej drodze przesyłając sobie nawzajem życzenia świąteczne, dzieląc się chętnie z bliźnimi święconym pokarmem, nawiedzamy domy naszych rodzin i przyjaciół.
  
       W tych dniach pamiętajmy w szczególny sposób o potrzebach najuboższych. Patronalne święto Caritas, Niedziela Miłosierdzia Bożego niech stanie się dniem diecezjalnej zbiórki do puszek. Podobnie będziemy pamiętać, aby także w niedzielę Tygodnia Miłosierdzia stanęli pod naszymi świątyniami członkowie Parafialnych i Szkolnych Zespołów Caritas i zaprosili nas do szczodrobliwego daru na rzecz potrzebujących w parafii jak i na diecezjalne cele apostolatu dobroczynności
.

Niech w naszych duszach radośnie zabrzmi pozdrowienie Jezusa Zmartwychwstałego:
Pokój Wam!
 
                                                          + Stanisław Stefanek TChr

                                                                Biskup Łomżyński

Łomża, dnia 25 marca 2009 r.
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Czytaj całość...
Młodzieżowa Grupa Teatralna "Po prostu" uczestniczyła w przeglądzie teatralnym.

           W dniu 19.03.2009 nasza Młodzieżowa Grupa Teatralna „Po prostu” uczestniczyła w przeglądzie teatralnym   „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku  - eliminacje strefowe.
W eliminacjach brało udział 16 zespołów.
Czytaj całość...
Pierwsze warsztaty szkoleniowo-formacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych

   12 marca 2009 odbyły się pierwsze warsztaty szkoleniowo - formacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych dla członków Szkolnych Kół Caritas.

Czytaj całość...
Bal Charytatywny Szkolnych Kół Caritas

     W ramach XVII Światowego Dnia Chorego Caritas Diecezji Łomżyńskiej oraz Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży po raz drugi zorganizowało Bal Charytatywny Szkolnych Kół Caritas, którego celem była zbiórka zabawek dla dzieci chorych przebywających w placówkach leczniczych na terenie Diecezji Łomżyńskiej.

Czytaj całość...
Życzenia na VII Światowy Dzień Chorego

Caritas Diecezji Łomżyńskiej składa
Wszystkim Chorym życzenia
szybkiego powrotu do zdrowia,
by zawsze czuli się osobami potrzebnymi i kochanymi przez otaczających
ich ludzi.

Wszystkim osobom pełniącym posługę               
 wobec cierpiących i chorych

dziękujemy za ich trud i życzymy,
aby wykonywana praca dawała

satysfakcję, radość i pokój ducha.

Z pamięcią w modlitwie                
ks. mgr Andrzej Mikucki
Dyrektor

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 271 - 300 z 331
Nasze programy

dla
„CARITAS BLIŹNIM”
Nr KRS: 0000269678

______________________


Ośrodek
CARITAS BLIŹNIM
w Ptakach 
 _____________________


Wypożyczalnia
sprzętu rehabilitacyjnego


  _____________________

.
  _______________________Ośrodek Wsparcia Rodziny
w Zambrowie
  _______________________

S.O.S
AUTYZM

  _______________________

Roczne sprawozdanie
 merytoryczne
i finansowe
"CARITAS BLIŹNIM"
Nr KRS: 0000269678
za 2011 rok

 _______________________

Program Skrzydła
Skrzydła

______________________

______________________

Adopcja na odległość
______________________


Projekty współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
______________________


______________________


Zadanie pn. zdjęcie i utylizacja pokrycia dachowego z eternitu na 9-ciu domkach letniskowych w Ośrodku Charytatywno-Opiekuńczym w Ptakach dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
______________________


______________________