Łomża, 19 października 2017 r.
Szanowni Państwo, pracownicy oświaty i organizacji pozarządowych, przedstawiciele publicznych i niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli, publicznych i niepublicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych, psycholodzy, pedagodzy zatrudnieni w szkole lub placówce.
Caritas Diecezji Łomżyńskiej zaprasza do wzięcia udziału w dwudniowych, bezpłatnych szkoleniach - etap I z zakresu zapobiegania depresji, samobójstwom, zaburzeniom odżywiania oraz samookaleczeniom wśród dzieci i młodzieży.
Miejsce szkoleń:
Ośrodek „CARITAS BLIŹNIM” w Ptakach, Ptaki 121, 18-414 Nowogród.
Terminy szkoleń:
I |
15-16 listopada 2017r. |
II |
17-18 listopada 2017r. |
III |
20-21 listopada 2017r. - WOLNE MIEJSCA! |
IV |
22-23 listopada 2017r. - WOLNE MIEJSCA! |
Podczas szkolenia omówione zostaną również wyniki wrześniowych badań z przeprowadzonego w całej Polsce Raportu „Potrzeby edukacyjne w zakresie profilaktyki zachowań autodestrukcyjnych w szkole i placówkach oświatowych”.
Po ukończeniu szkolenia, zadaniem każdego z uczestników będzie przeprowadzenie dwóch bezpłatnych szkoleń z dwóch wybranych przez siebie bloków tematycznych - etap II do 17 grudnia 2017r. Odbiorcami szkoleń muszą dzieci i młodzież, rady pedagogiczne, nauczyciele szkół i placówek systemu oświaty oraz rodzice. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat Ministra Zdrowia upoważniający do samodzielnego prowadzenia szkoleń (nieodpłatnych oraz odpłatnych - tj. dwa pozostałe bloki) jak i podręcznik do prowadzenia tych szkoleń.
Zgłoszenia do uczestnictwa w szkoleniu:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na stronie: www.lomza.caritas.pl/, www.zdrowaszkola.org.pl oraz w Kuratorium Oświaty.
Każdemu uczestnikowi zostanie zapewniony nocleg oraz wyżywienie. Dojazd we własnym zakresie.
Udział w szkoleniu oraz realizacja etapu II znacznie przyczyni się do skuteczniejszego wspierania uczniów/wychowanków i ich rodziców, jak również podniesienie kompetencje kadry pedagogicznej w zakresie prawidłowego reagowania w sytuacjach trudnych wynikających z doświadczania przez uczniów kryzysów. W efekcie będzie to redukować poziom potencjalnych zagrożeń oraz zmniejszy incydenty zaburzeń zdrowia psychicznego uczniów lub wychowanków.
Szczegółowych informacji udzielają trenerzy diecezjalni:
Katarzyna Zięba i Justyna Przybyłek
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powyższe szkolenia są częścią projektu pn. „Wspieranie szkół i placówek oświatowych w zakresie interwencji kryzysowej”, który jest realizowany przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wraz z wszystkimi diecezjami w Polsce, a wdrażany i finansowany przez Ministerstwo Zdrowia ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.
Plik do pobrania: Formularz rekrutacji.doc
Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020